Teknisk informasjon
- Godkjenninger: ECE R112, R10
- Referansetall: 45
- Lysbilde: Spot
- Lumen: 10 548
- Kastelengde: 785 meter
- Strømforbruk: 90w
- Kelvin: 5700K
- Spenning: 10-36v
- IP-gradering: IP67
- Strømkontakt: Deutsch Kontakt (DT)
- Glass: Polykarbonat
- Lyktehus: Formstøpt aluminium
- Bredde: 534,5mm
- Dybde: 70mm
- Høyde: 45,5mm
- Garanti: 5 år
Hvis du ønsker å montere brakettene til bjelken pekende innover slikt på bildet, så er det behov for lavprofile bolter.
-
Gode lys for pengene!
-
Gode lys som med et behagelig lysbilde og lyser langt og bredt nok! Får nok ikke noe mye bedre for den prisen!
-
Anbefales !!
-
God service og veldig god produktkunnskap!!
-
Godt lys
-
Veldig mye lys for pengene
-
Kan anbefales
-
Montert på Volvo xc 70 under støtfanger.Buen i led bjelken passet fint til bilen.Veldig mye lys for pengene. Kan anbefales.
-
anbefales
-
seriøs,hurtig levering,god på pris!!!
-
Fantastisk led bar
-
Lett og montere å sette opp. Veldig fornøyd
-
God
-
Meget bra lys
-
Er godt fornøyd
-
Er godt fornøyd med Handelen
-
godt lys
-
godt lys svarer til forventningen veldig bra
-
Helios innfrir
-
Kjøpte nå min andre Helios, godt fornøyd med spredningen pga kuvingen.
-
Natt blir til dag !
-
Baren gir masse lys, og virker solid bygd. Kunne kansje vært noe mer spredning, men dette er jo ikke en kombilykt. Fikk montert baren på min MB E220, 2007, rett over skiltet, med skiltbraketter. Utseende ble ikke så verst, da lyktas buede form kler bilens buede front. Godt kjøp !
-
Meget bra.
-
Lyser både vidt og langt. Meget godt lys.
-
Supert fjernlys
-
Veldig godt fornøyd med lydbildet på denne ledbaren, og den blir varm så ikke snøen ikke legger seg på.
Blir heller ikke kondens i den, da det er ventil som slipper ut fuktighet.
-
Mye lys for pengene!
-
Vi har solgt flere av denne til våre kunder, denne er virkelig verdt pengene!
-
Veldig fornøyd med led bar
-
Montert på ATV. Veldig fornøyd.
-
Fantastisk
-
Supert ekstralys
-
Akkurat jva jeg trengte!
-
Denne ledbaren gav virkelig et flott lys!
Den sprer godt, selv om den er montert lavt.
Hadde nok fått et annet lysbilde om jeg hadde montert den over skiltet.
Men syns den gir akkurat nok lys rett foran bilen og kaster lyset langt.
Enkel å montere og siden den er buet, så "glir" den rett inn i fasongen på karosseriet.
Svært godt fornøyd med denne! -
Mye lys for pengene!
-
Her får man mye lys for pengene. Dersom man kommer fra Sunnmøre, er litt gnien på pengene, vil ha lys som blir godkjent på EU-kontroll, men ikke vil betaler for Lazer eller Rigid. Da er dette lyset for deg. Her får man mer enn lys nok til å se både elg, hjort og rein langs mørke høst og vinterveier.
Kvaliteten på både esken og produktet inni både ser og føles bra ut. Blir derfor full score da jeg synes pris, kvalitet og ytelse står i forhold.
Jeg vet ikke hvordan produktet vil holde seg over tid. Om den vil ta inn fukt, om glasset blir tåkete eller om det blir korrosjon. Jeg velger å legge min lit til at Lumen gir 5 års garanti på sine produkter. -
Ok. Godt lys
-
Ok lysrampe. Godt lys. Hadde vert ønskelig med lengere rekkevidde
-
Supert ekstralys for pengene
-
Supert ekstralys for pengene, spredde lyset mere en forventet pga. Buet form, supert for de smale nord-norske veiene iallefall!
-
Topp
-
Lyser bra
-
God pakke til fornuftig pris
-
Svært kjapp levering. Enkel montering, NB: Følger ikke med monteringsanvisning. Releet var defekt ved leveranse, men smal sak å bytte ut. Ble tilbudt nytt rele tilsendt gratis av Ekstralys.
Overraskende god effekt på baren.
-
Topp ekstralys!
-
Meget bra når man endelig fikk kobla det med fjernlys!
Bør dog opplyses om koblingskjema og at man MÅ ha rele til! -
Kjempe fornøgd
-
Hei
Kjempe fornøgd med produktet. Veldig andvenlig å monter og på integrert til bilen. Eg vil anbefale dette produktet til ander Om dei skal kjøpe.
-
Fantastisk
-
Perfekt lykt til mitt brukt, mye lys for pengene. Et rimelige kvalitets produkt etter min mening. Utrolig godt lys.
Skriv din egen produktanmeldelse
Detaljer
Lumen Helios CS20 LED fjernlys
Godt lys på de mørke veiene er viktig, og veldig ofte er ikke de originale lysene gode nok. Da vil det være nødvendig med en oppgradering. Ikke alle har mulighet til å investere i produktene fra Rigid eller Lazer, men godt lys av god kvalitet burde være tilgjengelig for alle. Lumen Helios CS20 er derfor et perfekt alternativ for de som ønsker et fjernlys av høy kvalitet som virkelig er en god oppgradering og gir tryggere kveldskjøring.
Hva gjør lampen så bra?
Designet for å tåle de tøffeste forholdene, og et lysbilde som er spesielt godt egnet til alle typer kjøreforhold gjør CS20 til et knallgodt fjernlys til alle typer kjøretøy. Med sitt buet design vil lampen følge den naturlige buen i frontfangere på bilen for en kjempe fin montering. Med en effekt på over 10 000 lumen får du også lysstyrken tilsvarende hele 10 halogen tusenmetere i en liten slank LED-bar, uten at du trenger å montere mange store lykter.
Spot lysbilde - Fantastisk kastelengde
Helios CS20 har et relativt smalt lysbilde og fokuserer på å gi god sikt langt fremme, men lampen har et buet design som forbedrer dette betraktelig. Siden lampen er buet vil lysbildet også følge kurven til lampen. Resultatet er at lampen ikke bare lyser langt, men også gir god bredde langt fremme. Her får man en lampe som lyser 785 meter langt og dekker hele veibanen for et knallgodt fjernlys.
Hva følger med i pakken?
Med i pakken følger det med 1 stk Lumen Helios CS20 LED fjernlys, 2 stk sidemonteringsbraketter, 2 stk braketter for hengende montasje, 1 stk komplett skruepakke og 1 stk deutsch strømkontakt.
Lumen står for god kvalitet og ekstremt mye lys for pengene. Med et Lumen-produkt, enten det er i bilen, båten eller traktoren, er du godt sikret og kan være trygg på at du har et lysprodukt som vil være med deg når du trenger det. I Lumen-sortimentet finner du et hav av spennende og lysende produkter til alle mulige tenkelige behov. Produktene leveres med gode garantivilkår, der flere produkter har opp til 5 års garanti.
Ta bare en titt herAnbefalt tilbehør
Video